İsa’nın ölümü hakkında bildiğiniz herşey…

koca bir yalan!

“Bu kitabın zevkle okunacak yeni bir Da Vinci Şifresi olmasının 5 nedeni (Val Coverly – Amazon)

1. Da Vinci Şifresi’ni beğenin ya da beğenmeyin, merkezinde (İsa’nın yaşamı ve ölümüne dair) oldukça ilgi çekici bir gizem vardır. Ama Onlar’daki gizem onu kat kat aşıyor.

2. Her anlamda çılgın bir roman – dünyanın her yerinde, akıl almaz bir süratle ilerliyor ama buna rağmen son derece mantıklı bir kurgusu var. ‘Yazar bunu nasıl başardı?’ diye düşünmeden edemiyorum. Bunun yanı sıra, gerçekten, gerçekten olacakları tahmin etmek mümkün değil – ki bu nitelik, olayların nasıl seyredeceğini tahmin ettiğiniz Da Vinci Şifresi için geçerli değildir.

3. Yazımı gerçekten iyi – ama gerçekten iyi! Elimdeki kopyada, yazarın başka alanlarda da eser verdiği yazılı, kısacası işini iyi biliyor.

4. Kötü karakterler gerçekten mükemmel çizilmiş.

5. Dan Brown’dan farklı olarak Adam Blake, bilgi ve tarihsel dataları okurun ağzına tıkmadan vermeyi ustalıkla başarıyor. Kitaptan çok şey öğrendim, üstelik sıkıcı bir konferans dinlemişim gibi hissetmeden…

Büyüleyici!

 

X-Men, Fantastic Four ve Lucifer gibi kült çizgi-romanların başyazarı Adam Blake’in, Avrupa’da büyük bir okur kitalesini kendine bağlayan romanı Onlar için söylenenlerin sadece küçük bir kısmı bu… Pek çok forum ve popüler kitap satışı sitelerinde yorumlanan bu eser söz konusu olunca okurların çoğu ortak bir dilden konuşuyor ve görüldüğü gibi ilgi çekici bir kıyaslama ortaya çıkıyor!

 

Dünyaca ünlü bir yazarın Adam Blake takma adıyla kaleme aldığı Onlar, Lût Gölü yakınlarında bulunan ve yıllardır farklı uluslardan pek çok araştırmacının odak noktası olan El Yazmaları gerçeğinden hareket ederek sürükleyici, heyecan verici ve merak uyandırıcı bir kurguyla bütünleşiyor.

 

İddia edildiğine göre, Lût Gölü (Ölü Deniz) El Yazmaları’nda Hz. İsa’nın gerçekte nasıl öldüğüne ilişkin sır saklıydı. Ama Luka İncili’nin de söylediği gibi, “Örtülü olup da açığa çıkarılmayacak, gizli olup da bilinmeyecek hiçbir şey yoktur.”

 

Amerika’daki bir uçak kazası, Londra’da kaza süsü verilmiş cinayetler ve birbiri ardına kaybolan üç çocuklu kadınlar… Dünyanın farklı yerlerinde, farklı zamanlarda meydana gelen bu olaylar esrarengiz bir şekilde birbirine bağlanır. Eldeki ipuçları, İncil’lerden biri olduğu varsayılan elyazmaları, tarih öncesinde var olmuş bir kavimin kullandığı bir hançer ve kimlikleri tespit edilemeyen, izleri sürülemeyen insanlardır.

Eski paralı asker Leo Tilmlman ve dedektif Heather Kennedy, soruşturmalarını genişletip el yazmalarının altında yatan gerçeklere ulaşınca Onlarla, yani acımasız bir cinayet şebeksiyle karşı karşıya kalırlar. Zira elyazmalarında, İsa’nın gerçekte nasıl öldüğüyle ilgili bir “Sır” vardır ve Onlar’ın inancına gore, dünyanın kaderini belirleyecek bu Sır’rı, zamanı gelinceye kadar Ademoğulları kesinlikle bilmeyecek, bilen de ölecektir.

ONLAR

Yazar: Adam Blake

Çeviri: Samim Sakacı

Tür: Gerilim

Sayfa sayısı: 510

Fiyatı:  30 TL

Yayın tarihi: 07 Şubat 2012

Share