Süleyman Demirel, ölüm yıldönümünde Erdal İnönü’yü anlatacak!

Can Dündar’ın yayına hazırladığı, İsmet İnönü ve Erdal İnönü’nün mektuplaşmalarından oluşan Canım Erdalım Sevgili Babacığım kitabının tanıtım kokteyli, 31 Ekim’de Ankara Pembe Köşk’teki anma töreninde gerçekleşecek.

Davetin sürpriz konuğu ise Süleyman Demirel!

31 Ekim 2007 tarihinde aramızdan ayrılan ünlü politikacı Erdal İnönü, bu sene Can Dündar tarafından hazırlanan kitapla anılıyor. İsmet İnönü ve Erdal İnönü’nün mektuplaşmalarını Canım Erdalım Sevgili Babacığım adıyla bir araya getiren Dündar, anma töreninde kitap hakkındaki soruları yanıtlayacak. Pembe Köşk’te gerçekleşecek törene 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de katılacak.

 

1947’de, Amerika’ya fizik okumaya giden Erdal İnönü’nün, babasına daha uçaktayken yazdığı mektupla başlayıp, 1952 tarihli dönüş yolunda yazdığı mektubuyla son bulan kitap, Türk siyasetine yön vermiş iki büyük ismin en içten paylaşımlarını ortaya çıkarıyor. Bir Cumhurbaşkanı ile bilim adamı olmaya hazırlanan oğlunun dünyalarını anlatan mektuplar, aynı zamanda Türkiye tarihini değiştiren beş yıla da ışık tutuyor. Döneme ait belgeleri, gazeteleri, kartpostalları ve fotoğrafları da bir araya getiren Can Dündar, bu tarihi mektuplara, belgesellerinden alışkın olduğumuz o büyülü zenginliği katıyor.

 

İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker ve Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Zeynep Çağlıyor’un da katılacağı törende Can Dündar ve Süleyman Demirel özel bir konuşma yapacak.

 

Share