“Var Olan Ada”

Yok oluş da, kurtuluş da bizim elimizde.

Seçim yapma sorumluluğu bize düşüyor!

“Eninde sonunda önümüzde iki yol açılacaktır. Ya sahip olmak için yaşayabiliriz ya da inanç birliği için. Ya kudret için yaşayabiliriz ya da aşk için. Ya mutlak olduğuna inandığımız kendi dar ufkumuzla yaşayabiliriz ya da alçakgönüllülükle, sınırlı bir görüşe razı oluruz ve bu görüşte hayat şimdi, ebediyen olacağı üzere olağanüstü bir gizemle ortaya çıkar ve gizem bizden mutlak saygı bekler.”


Susanna Tamaro okurlarını “karası” düşüncelerden, “denizi” kelimelerden oluşan adasına davet ediyor. Var Olan Ada, yazarın kimi gazetelerde yayımlanmış kimi bugüne kadar hiç gün yüzüne çıkmamış yazılarından oluşuyor. Gerçekten her şeyin yanıtını dış dünyada mı arıyoruz? Zihnimizde aynı düşünce dönüp duruyor: Bu adadan kurtarılmayı mı bekleyeceğiz yoksa mutluluk içinde yaşamayı mı öğrenmeye çalışacağız?

Susanna Tamaro’nun aslında görüş bildirmeyi sevmediğini anlattığı ilginç önsözüyle başlayan bu kitap, elbette sıradan bir deneme ürünü değil! Pek çok kültürden ve ortaklaşa ürettiğimiz kavram karmaşasında şekillenip öyküleştirilen Tamaro  yazılarında herkes için bir mesaj var…

Susanna Tamaro’nun Can Yayınları’ndaki diğer kitapları:

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git,1996

Anima Mundi, 1997

Tek Ses İçin, 1998

Yanıtla Beni, 2001

Aklı Bir Karış Havada, 2002

Rüzgâr Ne Diyor, 2005

Yüreğimin Sesini Dinle, 2006

Luisito: Bir Sevgi Öyküsü, 2009

Sonsuza Kadar, 2011

Sessizlik Bir Erdemdir, 2011

VAR OLAN ADA

Yazar: Susanna Tamaro

Çeviren: Eren Cendey

Tür: Deneme

Sayfa sayısı: 95 Sayfa

Fiyatı: 15 TL

Yayın tarihi: 02 Ağustos 2012

 

Share